Baner podstrony spawanie zrobotyzowane

Spawanie zrobotyzowane

Spawanie zrobotyzowane przestało być już wyłącznie domeną największych koncernów przemysłowych i znalazło się w ofercie mniejszych przedsiębiorstw, trudniących się obróbką metali bądź szeroko pojętą produkcją. Zautomatyzowane spawanie dostępne jest również w ofercie firmy DrimSanok. Producenci z Sanoka i okolic mogą skorzystać z tej usługi, ciesząc się idealnym efektem, a także innymi licznymi korzyściami płynącymi z automatyzacji spawania.

DrimSanok – zrobotyzowane spawanie stali czarnej

Z usługi spawania automatycznego w firmie DrimSanok mogą korzystać zarówno Klienci biznesowi, jak i indywidualni. Usługi świadczymy stacjonarnie, z wykorzystaniem zaawansowanego robota spawającego japońskiej marki FANUC. Skupiamy się głównie na spawaniu elementów wykonanych ze stali czarnej, czyli materiału powszechnie wykorzystywanego w przemyśle i budownictwie, charakteryzującego się wysokim stopniem twardości i wytrzymałości.Pomimo trudności w obróbce tego materiału gwarantujemy wysoką jakość spawanych przez nas elementów. Wynika to wprost z wdrożenia automatyzacji procesów spawalniczych, które pozwalają nam osiągać precyzję spoiny znajdującą się poza możliwościami nawet najbardziej wykwalifikowanych spawaczy.

Kontrolowanie robota podczas spawania zautomatyzowanego

Automatyzacja spawania – jakie niesie korzyści?

Zrobotyzowane spawanie niesie wiele korzyści dla naszych Klientów. Dotyczą one zarówno efektów pracy, tj. jakości i estetyki spoiny, jak również obniżonych kosztów korzystania z usług spawania, co będzie miało istotne znaczenie w podejmowaniu decyzji biznesowych.

Wysoka wydajność
Dzięki wysokiej wydajności zautomatyzowanych procesów spawalniczych możemy dostarczać gotowe realizacje naszym Klientom w znacznie krótszym czasie niż w przypadku spawania manualnego. Dzięki temu przeprowadzane u Państwa procesy produkcyjne czy montażowe również mogą być szybciej realizowane.

Robot podczas spawania

Powtarzalna jakość

Spawanie automatyczne gwarantuje znacznie wyższą jakość spoiny niż nawet najbardziej wykwalifikowany i doświadczony spawacz. Robot może docierać także do bardzo małych obszarów spawanego elementu, dlatego jesteśmy w stanie dostarczać naszym Klientom wysokiej jakości produkty ze spoiną pozbawioną odprysków czy odchyleń od ścieżki. Dzięki temu rzadko konieczna jest ponowna obróbka, tj. szlifowanie spoiny.

Człowiek ustawiający zrobotyzowane spawanie

Niższe koszty

Automatyzacja spawania pozwala nam generować niższe koszty całego procesu. Wynika to z kilku czynników, do których zaliczyć możemy omówione wcześniej:
* wysoką wydajność procesu;
* krótki czas przezbrojenia;
* powtarzalną jakość;
* brak konieczności dokonywania poprawek i wynikającą z tego oszczędność materiału oraz czasu.

Wymienione czynniki sprowadzają się do tego, że automatyzacja procesów spawalniczych pozwala na korzystanie z tańszych usług. Niskie koszty spawania automatycznego pozwalają naszym Klientom korzystnie inwestować swój budżet.

Zastosowanie spawania zrobotyzowanego

Spawanie zrobotyzowane – jakich robotów używamy?

Firma DrimSanok korzysta z robota spawalniczego japońskiej marki FANUC, którego obszar roboczy wynosi 1600 x 3000 mm. Jest to zaawansowany sprzęt o przemyślanej konstrukcji, dzięki któremu jesteśmy w stanie oferować naszym Klientom wszystkie wymienione wyżej korzyści. Kompatybilność ze stołem obrotowym pozwala nam w pełni wykorzystać jego funkcjonalność oraz zmaksymalizować jakość i wydajność procesu spawalniczego. Za pomocą tego urządzenia możemy wykonywać dla naszych klientów zróżnicowane projekty, a możliwości ograniczone są jedynie obszarem roboczym stołu.