Baner podstrony cięcie laserowe

Cięcie laserem

Największą precyzję i najniższe koszty w procesie cięcia blachy lub profili ze stali czarnej można osiągnąć dzisiaj poprzez cięcie laserowe. W DrimSanok świadczymy profesjonalne usługi cięcia laserem dla klientów biznesowych i indywidualnych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą usługą i płynącymi z niej korzyściami.

Usługi cięcia laserem w Drimsanok

Lasery są coraz częściej wykorzystywane w obróbce stali do zastosowania m.in. w przemyśle czy budownictwie. Dzieje się tak nie bez przyczyny, bowiem precyzja i czas potrzebny na wykonanie elementu nieporównywalnie przemawia za tą metodą w porównaniu do innych metod zarówno w przypadku powierzchni płaskich (blach) jak i profili czy rur stalowych. Cięcie laserowe z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn pozwala osiągać 100% powtarzalności nawet przy dużych wolumenach detali. W DrimSanok dysponujemy precyzyjnym laserem o dużej mocy, dzięki czemu jesteśmy w stanie realizować złożone zamówienia w krótkim czasie i w atrakcyjnej cenie. Dokonujemy laserowego cięcia stali czarnej S235 i S355 o grubości do 10 mm oraz profili stalowych o przekroju 150 x 150 mm.
Cięcie laserem w metalu

Wycinanie laserowe bez konieczności finalnej obróbki

Ogromną zaletą cięcia stali laserem jest brak konieczności przeprowadzania finalnej obróbki. W DrimSanok stosujemy nowoczesne metody oraz zatrudniamy wykwalifikowanych i doświadczonych operatorów maszyn, dzięki którym finalny efekt zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów. Cięcie stali laserem nie wymaga ponownej obróbki w celu osiągnięcia finalnego efektu. Właśnie dzięki temu jesteśmy w stanie szybko i tanio zrealizować nawet najbardziej skomplikowane projekty.

Wertykalne zdjęcie lasera do cięcia podczas pracy

Jak przebiega cięcie laserowe stali?

Cięcie laserem stali i profili jest procesem mało złożonym, często określanym jako łatwy. Przebiega z wykorzystaniem zaawansowanych maszyn, które należy zaprogramować tak, aby osiągnąć oczekiwany efekt na danym materiale. To wszystko sprowadza się do możliwości osiągnięcia bardzo precyzyjnych rezultatów z zachowaniem niskich kosztów usługi.

Jak zatem przebiega wycinanie laserowe w metalu?

1) W pierwszej kolejności należy stworzyć projekt, który umożliwi zaprogramowanie maszyny na wykonanie danego detalu. Kierunek cięcia określa się na podstawie sposobu przemieszczania się głowicy tnącej.

2) Wiązka lasera wchodzi w interakcję z powierzchnią obrabianego metalu. W pierwszej kolejności dochodzi do jej stopienia, a następnie odparowania.

3) Z współpracującą ze źródłem światła lasera głowicą wydobywa się gaz tnący, który wydmuchuje cięty metal ze szczeliny cięcia.

4) Wzdłuż krawędzi lasera powstaje układ równoległych rowków.

5) Laser prowadzony jest wzdłuż konturu i stapia metal wyłącznie w tych miejscach, które przewidziane są w projekcie.

Zbliżenie na laser podczas cięcia

Zalety cięcia laserowego stali

Cięcie laserowe stali jest procesem bardzo dokładnym, a przede wszystkim ekonomicznym, opłacalnym nawet przy zamówieniach o małym wolumenie danego detalu. Tego ostatniego nie można powiedzieć m.in. o odlewach czy cięciu za pomocą tradycyjnych pił . Cięcie laserem to technologia nowoczesna, która gwarantuje wysoką precyzję przy jednoczesnym skróceniu czasu realizacji zamówienia.

Laserowe cięcie stali czarnej niesie następujące korzyści:
* najwyższa precyzja wykonania nawet w przypadku niewielkich elementów;
* brak konieczności obróbki końcowej ciętego materiału;
* możliwość wycinania dowolnych kształtów;
* wysoka powtarzalność.

Trzy osoby sprawdzające proces cięcia laserowego

Wycinanie laserowe w DrimSanok

Wszechstronność lasera umożliwia nam precyzyjne wycinanie w metalu, tj. blachach ze stali czarnej i profilach, między innymi na potrzeby przemysłu i budownictwa.

Wykonawcy robót budowlanych czy firmy przemysłowe działające w okolicach Sanoka oraz w innych regionach mogą korzystać z usług laserowego cięcia stali. Wykonujemy precyzyjną obróbkę stali czarnej oraz profili stalowych, gwarantując naszym Klientom najwyższą jakość, precyzyjne wykończenie i niskie ceny.