Baner podstrony produkcja strzemion

Produkcja i gięcie strzemion

Firma DrimSanok oferuje produkcję strzemion budowlanych, będących niezbędnym elementem zbrojenia betonu w wielu inwestycjach. Usługa produkcji oraz gięcia strzemion kierowana jest do inwestorów i wykonawców z naszego regionu, a także wysyłkowo na całym obszarze Polski.

Gwarantujemy szybką i kompleksową obsługę oraz niskie ceny. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produkcji i wyginania strzemion budowlanych.

Czym są strzemiona zbrojeniowe?

Strzemiona zbrojeniowe, potocznie nazywane również jarzemkami zbrojeniowymi, są elementami zbrojenia pomocniczego. Zadaniem strzemion budowlanych jest utrzymanie prętów w odpowiednim ułożeniu, dlatego też strzemiona układa się do nich w pozycji poprzecznej. Dzięki nim wykonanie zbrojenia okazuje się łatwiejsze, możliwe jest też wykonanie szkieletu zbrojenia poza szalunkiem i deskowaniem.Strzemiona zbrojeniowe przyczyniają się do poprawy parametrów wytrzymałościowych betonu, dzięki czemu staje się on bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne i działające na niego siły. Choć beton sam w sobie należy do materiałów trwałych i wytrzymałych, to jednak pełne bezpieczeństwo zapewnia dopiero po jego odpowiednim wzmocnieniu. I właśnie tutaj mamy do czynienia z nieocenioną rolą strzemion budowlanych. Funkcja stabilizacyjno-konstrukcyjna jarzemek zbrojeniowych polega na przenoszeniu sił ścinających w belkach oraz sił rozpierających w słupach.


Zdjęcie produkcji strzemion zbrojeniowych/budowlanych

Strzemiona budowlane – zastosowanie

Jarzemka budowlane wykorzystuje się przede wszystkim tam, gdzie beton jest najbardziej narażony na rozciąganie i potrzebuje wsparcia, które zapewni jego odpowiednią wytrzymałość. Konstrukcje, które najczęściej wymagają zbrojenia pomocniczego w postaci strzemion zbrojeniowych, to m.in.:
* słupy,
* balkony,
* nadproża,
* płyty fundamentowe,
* ławy,
* stropy,
* wieńce stropowe.

Duża ilość strzemion zbriojeniowych

Produkcja strzemion

Produkcja strzemion budowlanych w firmie DrimSanok odbywa się wyłącznie z wykorzystaniem atestowanej stali B500B oraz B500SP polskiej produkcji, która wykazuje wysoką wytrzymałość na obciążenia wielokrotnie zmienne i dynamiczne, a wykonany z niej drut dobrze współpracuje z betonem. Materiały, których używamy do produkcji strzemion zbrojeniowych, pochodzą od sprawdzonych dostawców i producentów, dzięki czemu mamy możliwość dostarczania naszym Klientom z Sanoka i innych regionów jak najwyższej jakości atestowanych i certyfikowanych elementów zbrojenia pomocniczego.

Człowiek trzymający strzemiona budowlane/zbrojeniowe

Produkcja strzemion – troska o jakość materiałów

Oprócz tego, że wykorzystujemy wysokiej klasy stal, dbamy również o to, żeby nie traciła jakości w czasie przechowywania. Sposób jej przechowywania zapobiega powstawaniu rdzy oraz osadzaniu się zabrudzeń, które mogą powodować pogorszenie przyczepności stali z betonem. Gotowe strzemiona pakowane są po 10szt za pomocą specjalnej zgrzewanej taśmy PP, dzięki czemu mogą być one łatwiej przechowywane, transportowane i składowane na budowie.
Na życzenie naszych Klientów jesteśmy w stanie wykonać strzemiona zbrojeniowe o różnych wymiarach, mających spełnić wymagania danych projektów budowlanych. Zakres długości drutu wynosi od 10 do 120 cm. Możemy prefabrykować zbrojenia pomocnicze w kształcie prostokątów, jak również mniej standardowe rozwiązania.

Przykładowe zastosowanie strzemion zbrojeniowych/budowlanych

Gięcie strzemion – wykorzystanie zaawansowanych maszyn

Produkcja strzemion prefabrykowanych odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanych technologicznie giętarek, dzięki którym jesteśmy w stanie zapewnić wysoką precyzję wymiarów oferowanych przez nas jarzemek. Wyginanie strzemion zbrojeniowych może odbywać się w zakresie kątów od 1 stopnia do 120 stopni.

Wyginanie strzemion kończy się oczywiście kontrolą pomiarową, której precyzja wynosi 3 mm. Dzięki temu nasi Klienci otrzymują zbrojenia pomocnicze o wymiarach zgodnych z projektem, co umożliwia bezproblemowy montaż.

Człowiek podczas używania wyprodukowanych strzemion

Strzemiona zbrojeniowe – cennik

W przypadku produkcji jarzemek budowlanych każdy projekt cechuje się swoimi indywidualnymi parametrami. Cena strzemion budowlanych będzie zależała od kilku czynników, m.in. średnicy drutu, obwodu strzemiona, kształtu i wielkości gotowego elementu, a także od ilości. Dlatego zapraszamy do kontaktu – po przedstawieniu naszym specjalistom projektu dokonamy wyceny produkcji i gięcia strzemion budowlanych w firmie DrimSanok