Baner podstrony ceowniki stalowe

Ceowniki stalowe

Ceowniki stalowe to podłużne elementy o przekroju w kształcie litery C, wykonywane ze stali w standardowych gatunkach s235 i s355 Znajdują bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie i wielu różnych gałęziach przemysłu. W ceowniki stalowe możesz wyposażyć się, korzystając z oferty DrimSanok – jesteśmy dystrybutorem stali najpopularniejszych i sprawdzonych hut z kraju i Europy.


Ceowniki stalowe – przeznaczenie

Ceowniki to produkty ze stali, które są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach, przede wszystkim jako elementy konstrukcyjne. Ceowniki ze stali czarnej wykorzystuje się m.in. w:

  • budownictwie – ceowniki stalowe służą do stawiania konstrukcji stalowych, m.in. ram budynków, hal magazynowych i produkcyjnych, konstrukcji dachowych czy mostów;

  • przemyśle – ceowniki metalowe powszechnie stosowane są jako elementy konstrukcji maszyn, a także jako podstawy do montażu sprzętu czy elementy nośne regałów magazynowych i rusztowań;

  • motoryzacji – ceowniki stalowe można wykorzystać również jako elementy ram i podwozi pojazdów mechanicznych;

  • meblarstwie – ceowniki ze stali czarnej można wykorzystać również jako elementy konstrukcji mebli stalowych, wykorzystywanych zarówno w aranżacji wnętrz w stylu loftowym, jak i przemyśle.

Ceowniki stalowe ułożone obok siebie

Rodzaje ceowników ze stali czarnej

Stal czarna jest materiałem łatwym w obróbce, dlatego pozwala na kształtowanie ceowników oraz innych rodzajów profili stalowych zarówno na zimno, jak i na gorąco
Wśród metod produkcji kątowników zimno giętych możemy wyróżnić metodę gięcia blach na tradycyjnych krawędziarkach (tak głównie produkowane są ceowniki o dużych przekrojach poprzecznych) oraz metodę walcowania ceowników z taśm stalowych.
Jeżeli chodzi o produkcję na “gorąco” produkowane są tu przede wszystkim ceowniki hutnicze normalne (UPN) i ceowniki ekonomiczne (UPE) przy zastosowaniu olbrzymich walcarek, które formują tak zwane kęsy stalowe rozgrzane do wysokiej temperatury.

Wyprodukowane różnymi technikami ceowniki stalowe charakteryzują się innymi właściwościami, dlatego też znajdują inne zastosowanie.

Zdjęcie produktów oferowanych w Drim Sanok

Ceowniki zimnogięte

Ceowniki zimnogięte wykonywane są z taśm stalowych o grubości zwykle od 1mm do 6mm które są kształtowane przy użyciu walcarek lub / i krawędziarek. Ceowniki zimnogięte pomimo zachowania niskiej masy, charakteryzują się relatywnie dużą sztywnością, nośnością i wytrzymałością.


Ceowniki walcowane

Ceowniki walcowane powstają wskutek walcowania odkuwki stalowej lub kęsa stalowego na gorąco. Proces walcowania odbywa się na walcowniach hut i sprawia, że ceownik hutniczy charakteryzuje się dużą gęstością i jednorodną strukturą, dzięki czemu jego nośność, trwałość, odporność na obciążenia i wytrzymałość sąna bardzo wysokim poziomie. Ceowniki walcowane wykazują ponadto dużą wytrzymałość na zmienne obciążenia i niskie temperatury, dlatego mogą być z powodzeniem wykorzystywane w konstrukcjach narażonych na trudne warunki. Ze względu na mniejszą precyzję wymiarów i kształtów mogą wymagać ponownej obróbki w celu uzyskania pożądanego wykończenia powierzchni.

Wśród ceowników walcowanych możemy rozróżnić:

  • ceowniki UPN to tak zwane ceowniki NORMALNE o standardowej wytrzymałości,

  • ceowniki UPE to tak zwane ceowniki EKONOMICZNE o zmniejszonej grubości ścianek, a co za tym idzie i mniejszej wadze ale jednocześnie nieproporcjonalnie większej wytrzymałości w porównaniu do ceowników do wagowo zbliżonych ceowników normalnych UPNCeowniki półzamknięte

Ceowniki półzamknięte to ceowniki specjalne które znalazły zastosowanie jako różnego rodzaju szyny i prowadnice szczególnie cieszące się popularnością w systemach bram przesuwnych.

Ułożone ceowniki stalowe - grafika ze stalowymi ceownikami

DrimSanok – ceowniki na miarę Twoich potrzeb

DrimSanok – hurtownia wyrobów stalowych i stali w Sanoku na Podkarpaciu – oferuje swoim Klientom nie tylko z Sanoka i okolic, ale też z Bieszczad, wysokiej jakości ceowniki stalowe o właściwościach spełniających indywidualne potrzeby. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej oferty.