Baner podstrony pręty/druty stalowe i zbrojeniowe

Pręty zbrojeniowe i walcowane

Stalowe pręty to elementy nieodzowne w realizacji inwestycji budowlanych lub różnorodnych projektów inżynieryjnych. Firma DrimSanok z Podkarpacia oferuje pręty zbrojeniowe i walcowane wykonane z wysokiej jakości stali. Oferta prętów stalowych jest bardzo szeroka i różnorodna, a ich wybór zależy przede wszystkim od konkretnego zastosowania i wymagań technicznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru prętów zbrojeniowych, które okażą się zgodne z wymogami danego projektu.

Czym są pręty zbrojeniowe?

Pręty zbrojeniowe to elementy stalowe, które stosuje się w budownictwie w celu wzmocnienia betonu. Są one umieszczane w konstrukcji betonowej przed wylewaniem betonu, aby zwiększyć jej wytrzymałość na naprężenia i obciążenia. Pręty zbrojeniowe charakteryzują się okrągłym lub prostokątnym przekrojem. Dostępne w różnych rozmiarach i długościach, dzięki czemu Klienci firmy DrimSanok z Sanoka w województwie podkarpackim mogą składać zamówienia na pręty zbrojeniowe dostosowane parametrami do ich potrzeb i oczekiwań.

Pręty zbrojeniowe są stosowane w różnych rodzajach budynków i konstrukcji, takich jak hale magazynowe, mosty, wieżowce, tunele i wiele innych. Wymagania dotyczące prętów zbrojeniowych określa norma PN-EN 10080.

Pręty stalowe / zbrojeniowe w przybliżeniu

Czym są pręty walcowane?

Pręty walcowane to elementy metalowe o okrągłym, kwadratowym, płaskim lub innym przekroju, które są wytwarzane poprzez proces walcowania na gorąco. Proces ten polega na przepuszczaniu metalowego bloku (tzw. wsadu) przez walcarkę na gorąco, gdzie blok jest stopniowo przeciskany pomiędzy rolkami. W wyniku tego procesu wsad ulega plastycznemu odkształceniu, co pozwala na uzyskanie pręta o pożądanych wymiarach.

Pręty walcowane dystrybuowane przez hurtownię stali DrimSanok z Sanoka w województwie podkarpackim charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz odpornością na korozję. Znajdują one zastosowanie m.in. w budownictwie, motoryzacji, przemyśle maszynowym i wielu innych branżach.

Przykłady zastosowań prętów walcowanych to m.in.:


  • armatura budowlana – w postaci prętów zbrojeniowych, które są stosowane w betonowaniu konstrukcji budowlanych w celu zwiększenia ich wytrzymałości;

  • elementy nośne w konstrukcjach budowlanych – np. pręty stalowe wykorzystywane jako elementy podpór mostowych, dźwigów, rusztowań, itp.;

  • elementy mechaniczne – np. wały, osie, sworznie, itp. stosowane w przemyśle maszynowym i motoryzacyjnym;

  • elementy wyposażenia wnętrz – np. poręcze, uchwyty, drążki itp.

Ze względu na swoje właściwości i wytrzymałość, pręty walcowane są bardzo popularne w różnych branżach i są niezbędne w wielu konstrukcjach i urządzeniach.


Sprawdzanie prętów stalowych walcowanych

Pręty zbrojeniowe i pręty walcowane ze stali czarnej

Oferta firmy DrimSanok z Sanoka na Podkarpaciu zawiera pręty zbrojeniowe i walcowane wyprodukowane ze stali zbrojeniowej o podwyższonej wytrzymałości, takiej jak stal o oznaczeniach B500B lub B500SP. Stal ta jest odporna na korozję i zapewnia trwałość konstrukcji, a przede wszystkim w istotny sposób poprawia wytrzymałość konstrukcji budowlanych.

W betonie pręty zbrojeniowe zapewniają dodatkową wytrzymałość i elastyczność, dzięki czemu konstrukcja jest w stanie lepiej przetrzymać naprężenia i obciążenia. W naszej ofercie dostępne są też strzemiona budowlane, które w zależności od konstrukcji, pręty zbrojeniowe mogą przyjmować różne kształty.

Człowiek podnoszący stalowe pręty zbrojeniowe

Pręty stalowe – zapraszamy do skorzystania z oferty DrimSanok

Zapraszamy firmy budowlane i zakłady przemysłowe z Sanoka, Rzeszowa, Jasła i innych miejscowości w województwie podkarpackim oraz innych regionów Polski do skorzystania z naszej oferty produkcji prętów stalowych.

Dostępność prętów walcowanych i zbrojeniowych o parametrach odpowiadających naszym Klientom, sprawia, że oferta DrimSanok jest chętnie wybierana przez Klientów z okolic Podkarpacia i całej Polski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – nasi specjaliści pomogą Państwu w określeni właściwych parametrów prętów stalowych.