Baner podstrony spawanie MIG/MAG/TIG

Spawanie
MIG / MAG
TIG

Jako firma kompleksowo zajmująca się obróbką stali świadczymy także usługi spawania elektrodą. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą ręcznego spawania stali czarnej, a także poznania zalet poszczególnych metod, które wykorzystują w pracy nasi specjaliści.

Spawanie ręczne stali czarnej w DrimSanok

Jednym z obszarów działalności firmy DrimSanok jest spawanie stali i wyrobów ze stali. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu naszych pracowników jesteśmy w stanie zespawać artykuły ze stali czarnej (S235 i S355), zróżnicowane pod kątem specyfiki czy gabarytów. Pomimo twardości tego materiału gwarantujemy wysokiej jakości efekty w postaci wytrzymałej i estetycznej spoiny.

Spawanie ręczne realizujemy na terenie naszego zakładu w Sanoku na Podkarpaciu. Możemy zespawać zarówno mniejsze elementy ze stali czarnej, jak również większe konstrukcje o przeznaczeniu przemysłowym lub budowlanym. Do współpracy zapraszamy zarówno Klientów biznesowych, jak i indywidualnych. W razie potrzeby jesteśmy w stanie zagwarantować transport stalowych elementów.



Spawanie manualne odbywa się z wykorzystaniem najpopularniejszych technologii, takich jak MIG, MAG czy TIG. Ich dobór zależy od materiału, specyfiki danego projektu oraz zakładanego budżetu.

Człowiek podczas spawania MIG/MAG/TIG

Spawanie TIG stali czarnej

Spawanie metodą TIG polega na wykorzystaniu nietopliwej elektrody wolframowej, która znajduje się w osłonie gazów obojętnych. W spawaniu TIG łuk jarzy się pomiędzy elektrodą wykonaną z wolframu czystego bądź uszlachetnionego tlenkami. Choć metoda ta wykorzystywana jest głównie w spawaniu aluminium, to z powodzeniem można stosować ją również w spawaniu stali, szczególnie w przypadku mniejszych elementów.

Spawanie TIG-iem gwarantuje najlepszą jakość połączeń ze wszystkich metod spawania. Jest to o tyle istotne, że spawanie TIG nie należy do najwydajniejszych – dlatego też decydują się na nią ci Klienci, którzy ponad czas realizacji usługi cenią sobie przede wszystkim trwałość spoiny.

Pracownik spawający arkusz blachy

Spawanie MIG stali czarnej

Spawanie łukowe metodą MIG polega na wykorzystaniu elektrody topliwej w osłonie gazów, takich jak argon lub hel, które są gazami chemicznie obojętnymi. Łuk elektryczny tworzy się pomiędzy topliwą elektrodą a spawanym materiałem.

Spawanie metodą MIG jest jedną z najczęściej stosowanych sposobów łączenia elementów metalowych, w tym również stalowych. Metoda ta może być stosowana w wielu gałęziach przemysłu, począwszy od produkcji stalowych rur, a skończywszy na dużych projektach, takich jak stalowe konstrukcje samochodów, taboru kolejowego czy nawet statków.

Przykład spawania MIG/MAG/TIG

Spawanie MAG stali czarnej

Spawanie metodą MAG wymaga użycia topliwej elektrody w osłonie gazów. Gazami tymi są najczęściej dwutlenek węgla lub mieszanina dwutlenku węgla z argonem. W metodzie spawania MAG łuk elektryczny jarzy się pomiędzy elektrodą przyjmującą postać drutu a spawanym materiałem.

To właśnie ta metoda znakomicie sprawdza się przy spawaniu konstrukcji ze stali. Spawanie MAG gwarantuje bowiem bardzo wysoką wydajność i efektywność. Spawanie metodą MAG bardzo często wykorzystywane jest także w motoryzacji jako metoda optymalna do spawania wykorzystywanych w tej branży konstrukcji ze stali.

Przykład pracy podczas spawania MIG/MAG/TIG

Spawanie elektrodą w DrimSanok – gwarancja wysokiej jakości

Firma DrimSanok oferuje także spawanie migomatem, czyli metodą MIG / MAG. Spawanie MIG / MAG łączy w sobie cechy obu tych metod i gwarantuje wysoką jakość spoiny. Sam proces charakteryzuje się dużą precyzją, wydajnością i efektywnością.
W firmie DrimSanok zatrudnieni są wyłącznie wykwalifikowani i doświadczeni spawacze, którzy posiadają wymagane uprawnienia, a do pracy wykorzystują certyfikowany sprzęt wysokiej jakości. Dzięki temu nasi Klienci otrzymują elementy zespawane precyzyjną, trwałą i estetyczną spoiną. Nasze usługi spawania ręcznego są gwarancją bezpieczeństwa użytkowania stalowych elementów i konstrukcji, a także ich pełnej funkcjonalności.