Laserowe cięcie profili i rur jest dzisiaj coraz chętniej wybieraną metodą obróbki tych detali. Wynika to z wysokiej precyzji, niskich kosztów i wielu innych korzyści, jakie niesie cięcie laserowe rur i profili w porównaniu do stosowanych wcześniej metod. Zobacz, jak wygląda cięcie laserowe profili i rur oraz przekonaj się, dlaczego jest to tak korzystne rozwiązanie.
W DrimSanok możesz skorzystać z usługi cięcia laserem rur i profili ze stali czarnej S235 i S355. Maksymalna średnica obrabianych przez nas rur to 160 mm, natomiast maksymalny przekrój profili to 150x150 mm. Obróbka profili i rur odbywa się z wykorzystaniem zaawansowanego lasera FIBER.
Cięcie laserem rur i profili zyskuje na popularności ze względu na wysoką jakość i idealną precyzję efektu końcowego. W tym kontekście wypada nieporównywalnie lepiej niż cięcie za pomocą pił taśmowych. Ponadto powtarzalność detali wynosi 100%, nawet przy dużym wolumenie i małym rozmiarze detali. Sam proces generuje relatywnie niskie koszty, dlatego cena usługi także jest atrakcyjna – tak dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych.
Cięcie laserowe profili i rur gwarantuje tak wysoką precyzję wykończenia, że nie jest konieczna dodatkowa obróbka. Przygotowane detale osiągają swoją finalną formę już po jednej operacji, dzięki czemu koszty realizacji usługi są niższe – wynikają z oszczędności czasu oraz materiałów i zasobów niezbędnych do wykonania końcowej obróbki.
Wysoka jakość obrabianych przez nas detali to efekt wykorzystania nowoczesnej technologii, czyli zaawansowanego lasera FIBER, który gwarantuje wysoką precyzję i idealne wykończenie detalu wraz z dokładnym odwzorowaniem projektu. Nieoceniona jest tu również rola wykwalifikowanych i doświadczonych operatorów, dzięki którym wycinane laserem rury i profile spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów DrimSanok.
Cięcie laserem rur i profili to proces łatwy i nieskomplikowany. Powodzenie zależy tak naprawdę wyłącznie od prawidłowego zaprogramowania maszyny, która na podstawie projektu wykona finalny projekt z zachowaniem wysokiej jakości i precyzji wykończenia – zarówno przy łatwiejszych, jak i bardziej skomplikowanych projektach.
Proces cięcia laserowego rur i profili stalowych rozpoczyna się od stworzenia projektu. Następnie konieczne jest zaprogramowania maszyny, która w pełni odwzorowuje jego wszystkie założenia. Kierunek cięcia jest określany na podstawie sposobu przemieszczania się głowicy tnącej. Jak przebiegają kolejne kroki laserowego cięcia rur i profili ze stali czarnej?
1. W miejscach przewidzianych w projekcie dochodzi do interakcji pomiędzy wiązką lasera a obrabianym materiałem – stal najpierw zostaje stopiona, a następnie odparowuje.
2. Ze współpracującej ze źródłem światła głowicy wydobywa się gaz tnący, który wydmuchuje ze szczelin cięty metal.
3. Wzdłuż krawędzi lasera powstaje układ równoległych rowków.
4. Strużka lasera prowadzona jest dokładnie wzdłuż konturu ustalonego w projekcie, a metal jest cięty wyłącznie w przewidzianych w nim miejscach.
5. Wykonane w ten sposób detale są gotowymi produktami, które nie wymagają ponownej obróbki.
Najważniejsze pod kątem biznesowym korzyści, jakie płyną z cięcia profili laserem, to oczywiście niski koszt usługi oraz wysoka jakość wykonywanych detali. Jednakże korzyści z korzystania z tej usługi są znacznie dalej idące.