Baner podstrony cięcie blach laserem

Cięcie blach laserem

W ofercie usług DrimSanok znajduje się laserowe cięcie blach. Wycinanie laserowe blachy to usługa kierowana do klientów biznesowych i indywidualnych. Zapewnia wysoką precyzję i niekwestionowaną jakość finalnego efektu przy zachowaniu niskich kosztów. Dowiedz się, jak przebiega proces cięcia blachy laserem w DrimSanok i przekonaj się o korzyściach, jakie niesie ta usługa.

Laserowe cięcie blach ze stali czarnej – wysoka precyzja

Rosnąca popularność cięcia laserowego blach wynika wprost z wysokiej precyzji, jaką gwarantuje właśnie ta metoda obróbki blach. Jakość finalnego efektu jest wyraźnie wyższa niż w przypadku stosowanych wcześniej metod, m.in. cięcia plazmowego czy cięcie z wykorzystaniem tarcz. Co więcej, laserowe wycinanie blachy umożliwia osiąganie 100% powtarzalności, nawet przy zamówieniach na duże wolumeny detali.

W DrimSanok możesz zamówić usługę laserowego cięcia stali czarnej S235 i S355, blachy nierdzewnej, alumnium, a także mosiądzu . Obróbka laserowa blach odbywa się z wykorzystaniem precyzyjnego lasera FIBER.

Cięcie laserowe blach w przybliżeniu

Wycinanie laserowe blachy bez finalnej obróbki

Jedną z zasadniczych zalet laserowego wycinania blachy jest to, że można osiągnąć finalny efekt bez konieczności przeprowadzania ponownej obróbki. Ma to ogromny wpływ na koszt usługi, ponieważ w związku z tym można liczyć na oszczędność czasu oraz materiałów i zasobów. Między innymi dzięki temu koszt obróbki laserowej blach może być istotnie niższy niż cena usługi cięcia blachy za pomocą innych metod.

Nowoczesne metody cięcia blach laserem w DrimSanok pozwalają zatem osiągać wysoką jakość przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów. Wysoka precyzja jest efektem nie tylko wykorzystania zaawansowanej technologii, ale też pracy wykwalifikowanych i doświadczonych operatorów maszyn. To wszystko sprawia, że blacha wycinana laserowo w DrimSanok spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Kontrola arkusza blachy ciętego laserowo

Cięcie blachy laserem – przebieg

Cięcie laserowe blach to proces mało skomplikowany, określany często jako łatwy. Do wykonania niezbędnych operacji wykorzystuje się zaawansowane maszyny, które po właściwym zaprogramowaniu pozwalają osiągnąć zakładany efekt. Dotyczy to zarówno wycinania dużych elementów w blachach ze stali czarnej, jak również małych detali, wymagających szczególnie precyzyjnego cięcia.

Przykład automatyzacji laserowego cięcia blach

Cięcie laserowe stali krok po kroku

Pierwszym etapem procesu jest stworzenie projektu. Na jego podstawie programowane są maszyny wykonujące obróbkę blach, które wykonują detale w pełni odwzorowujące założenia projektu. Kierunek cięcia jest określany na podstawie sposobu przemieszczania się głowicy tnącej.

1. Dochodzi do interakcji pomiędzy wiązką lasera a powierzchnią obrabianej stali. W ten sposób powstaje tak zwany punkt wpalenia.

2. Wiązka tnąca lasera wspomagana jest gazem doprowadzonym do głowicy tnącej (tlenem lub azotem), który wspomaga proces cięcia poprzez wydmuchiwania i odparowanie ciętego metalu.

3. Wzdłuż krawędzi lasera powstaje układ równoległych rowków.

4. Strużka lasera prowadzona jest wzdłuż konturu, a do przecięcia metalu dochodzi wyłącznie w tych miejscach, które przewidziane są w projekcie.

Powstały w ten sposób detal ma swoją finalną formę i nie wymaga ponownej obróbki.

Laserowe wycinanie blach

Obróbka laserowa blach – korzyści

Wysoka jakość detali i relatywnie niska cena usługi cięcia blachy laserem to korzyści, które szczególnie bierzemy pod uwagę w podejmowaniu decyzji biznesowych. Blacha wycinana laserowo to jednak rozwiązanie korzystne również z wielu innych powodów. Podsumujmy zatem wszystkie korzyści płynące z usługi cięcia laserem blachy.

Poznaj wszystkie zalety wycinania blach laserem


  • Blacha cięta laserowo to przede wszystkim wysoka jakość i 100% powtarzalność detali, nawet przy ich dużym wolumenie i małych rozmiarach.

  • Brak konieczności ponownej obróbki skraca czas całego procesu, obniżając tym samym także koszty usługi.

  • Wykorzystanie zaawansowanych technologicznie maszyn umożliwia wycinanie blachy w dowolne, także skomplikowane kształty.

  • Brak konieczności wymiany eksploatacyjnych elementów (m.in. tarcz do cięcia i głowic) także wpływa na niższą cen usługi, a ponadto generuje mniejsze zanieczyszczenie środowiska odpadami.

  • Konfiguracja maszyn jest czynnością prostą, co również wpływa na szybkość procesu i jego niskie koszty.